Odkrycia archeologiczne zaprzeczające oficjalnej nauce
Odnalezienie kamiennych narzędzi w XIX w. przez portugalskiego geologa Carlosa Ribeiro w warstwach ziemi pochodzących z trzeciąrzędu (starszy okres ery kenzoicznej) wskazują na to, że homo sapiens pojawił się wcześniej niż głosi oficjalny nurt nauki. Trzeciorzęd w tym okresie podzielony jest na epoki geologiczne: pliocen, miocen, oligecen, eocen i paleocen, trwający od około 65 do 2 milionów lat temu. Według nauki współczesny człowiek pojawił się 100 000 do 150 000 lat temu, na przodkowie człowieka 4 miliony lat temu.
W 1857 r. Carlos Ribero, który piastował stanowisko dyrektora Portugalskiej Komisji Geologicznej w 1860 r. dotarł do naprawdę szokujących informacji. Dowiedział się on wówczas o krzemieniach, które zawierały na sobie ślady obróbki dokonanej przez człowieka. Krzemienie te odkryto w trzeciorzędowych pokładach położonych między Carregado i Alemquer, dwoma miasteczkami znajdującymi się w basenie rzeki Tag. To miejsce znajduję się około 45 km od Lizbony.
Ribero rozpoczął wykopaliska archeologiczne w tym miejscu i natrafił na odłupki obrobionego krzemienia i kwarcytu. Pokłady wapnia z tego miejsca świadczyły o tym, że pochodzą one z trzeciorzędu. Ribero nie chciał się ośmieszyć i przyporządkował się do oficjalnego nurtu w nauce i zakwalifikował owe znaleziska do czwartorzędu.
W 1867 r. Carlos dowiedział się, że znany badacz Abbe Louis Bourgeois odkrył kamienne narzędzia w trzeciorzędowych warstwach we Francji. Odkrycie to potwierdzili uznani badacze francuscy. Dopiero wtedy Ribero zdecydował się wyjawić, że jego znaleziska również są z tego okresu.
Ribero w 1871 r. przedstawił członkom Portugalskiej Akademii Nauk w Lizbonie swoją kolekcję krzemiennych i kwarcytowych narzędzi. Opublikował również rozprawę naukową na ten temat. Na opisanych w niej narzędziach widać było ślady uderzeń, sęczki odbicia i obrobione krawędzie oraz ślady używania.
Ribero kontynuował publikację swoich badań. W 1872 r. wystąpił na Międzynarodowym Kongresie Paeloantropologii i Archeologii w Brukseli. Nie wszyscy badacze zgadzali się z wynikami jego badań. Część naukowców próbowało podważyć jego odkrycia uważając, że narzędzia mogły dostać się do owej epoki geologicznej w wyniku powodzi.
Carlos Ribero zmarł w 1882 r. W 1942 r. Henri Breuil i G, Zbyszewski z Portugalskiej Służby Geologicznej ponownie zbadali artefakty zebrane przez Carlosa. Stwierdzili oni, że cześć z nich nie zawiera na sobie śladów świadczących o tym, że człowiek wytworzył je celowo. Badacze nie akceptowali również trzeciorzędowego pochodzenia narzędzi. Naukowcy przekwalifikowali artefakty odnalezione przez Ribero i zakwalifikowali je do innego okresu geologicznego.
Artefakty po tej zmianie usunięto z wystawy znajdującej się w Muzeum Geologicznym w Lizbonie. Carlos Ribero wraz ze swoimi narzędziami odszedł w zapomnienie.
Obecnie Afryka uważana jest za miejsce, gdzie pojawiły się pierwsze hominidy. Archeolodzy odnaleźli produkcje kamiennych narzędzi w różnych miejscach na świecie i zakwalifikowali je do trzeciorzędu. Oldowiańskie narzędzia zostały odkryte w Gonie w Etiopii w plioceńskich warstwach. Narzędzia te, odnaleziono w bardzo dużej ilości, mają od 2,5 do 2,6 miliona lat. Wykonane były bardzo precyzyjnie.
Odciski stóp, opisane jako anatomicznie identyczne ze współczesnymi odnaleziono w plioceńskich popiołach wulkanicznych datowanych na 3,7 mln lat w Tanzanii. W Maroku w kamieniołomie odnaleziono kamienne narzędzia również okresu plioceńskiego.
Co jest warte uwagi, szczątki szkieletów odpowiadających współczesnemu człowiekowi były znajdywane w warstwach trzeciorzędowych (plioceńskich) we Włoszech w Castenedolo 1880 r. Takie odkrycia mogą potwierdzać badania Carlosa Ribero.
Istnieją również pogłoski o odnalezieniu mioceńskich narzędzi krzemiennych w Puy de Boudien niedaleko Aurtillac w Departamencie Cantal w Masywie Centralnym we Francji. Narzędzia te znaleziono w warstwach aluwialnych piasków, kamieni i zwietrzałej kredy.
Większość z tych dowodów, podobnie jak odkrycia Ribero, zniknęła z rozważań archeologów, ponieważ nie pasowała do ewolucji człowieka opartej na pitekantropie.
Badania Carlosa Ribero i inne dowody na istnienie człowieka w trzeciorzędzie znalezione przez europejskich archeologów i geologów są obecnie przypisywane pomyłkom naukowym, które były wynikiem braku doświadczenia ówczesnych badaczy. Wszystko co nie pasuje do oficjalnej nauki jest automatycznie odrzucane, wyśmiewane i ukrywane. Wiele na ten temat napisał autor M. Cremo.
Źródła:
1/ Znaleziska archeologiczne M. Cremo /Nexus marzec - kwiecień 2001/
Autor: Siódemka
Jeśli chcesz możesz wesprzeć naszą stronę poprzez zakup symbolicznej kawy.Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Zbieramy na rozwój strony. https://buycoffee.to/archiwum-tajemnic
Zapraszamy do kontaktu przez messenger. Przesyłania nam ciekawych artykułów, pdfów itp.