archiwum tajemnic

Największa tyrania występuje pod maską prawa i ze sztandarem sprawiedliwości. Monteskiusz

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Świat przedpotopowy

Całą ziemię pokrywają świadectwa paleontologiczne dorodności i bujności przedpotopowego świata. Najwięcej znalezisk zalega w podbiegunowych obszarach, gdzie życie biologiczne zostało raptownie przerwane i doskonale zakonserwowane dzięki gwałtownemu spadkowi temperatury, zamieniając wodę i ziemię w lodową zmarzlinę. 

Na bezdrzewnych pustkowiach leżących blisko bieguna południowego odkryto skamieniałości bujnych lasów, których pnie miały średnicę ponad 90 cm. Na północnym krańcu wyspy Vancouver w Kanadzie odkryto skamieniałe liście tropikalnych palm. Na Wyspach Nowosyberyjskich położonych wewnątrz koła podbiegunowego (Rosja) odkryto pozostałości lasów tropikalnych. Olbrzymie drzewa owocowe o zielonych liściach i pięknych owocach tkwią jak żywe pod grubą warstwą lodu. Na wyspie Spitsbergen położonej na północ od Norwegii, leżącej również wewnątrz koła podbiegunowego znaleziono palmy, których liście osiągnęły 3,6 metra długości. W przedpotopowych złożach znajdują się także paprotniki o wysokości ponad 15 metrów (dzisiejsze są wielkości krzewu)m tyle samo mierzyła zwyczajna trzcina w owych czasach. 

W połowie lat 80 zdumiewający eksperyment przeprowadził dr Kei Mori, profesor nauki i techniki na Uniwersytecie Keio w Tokio. W czasie swych badawczych poszukiwań nieświadomie poddał sadzonkę pomidora wpływowi warunków, które prawdopodobnie były podobne do warunków przedpotopowych. ,,Po dwóch latach pomidor nie tylko pięknie zakwitł, ale przemienił się w drzewo - wysokie na ponad 5 metrów - i urodził 993 owoce. Osiem lat później roślina osiągnęła wysokość 24 metrów i dała ponad 8000 pomidorów". Warto sobie uzmysłowić, jak wielki potencjał utajonej dorodności tkwi w skromnie wyglądających nasionach. Jaki bujny musiał być świat przedpotopowy. 

Na Alasce w warstwach lodu i błota znaleziono pozostałości olbrzymich wielbłądów, koni, mamutów, tygrysów, leniwców i bizonów. W książce Giants from the Past wydanej przez National Geographic autorzy odtworzyli postacie olbrzymich stworzeń, które już dzisiaj nie istnieją. ,,Skamieniałe szczątki bezrogiego nosorożca wskazują, że osiągnął on wysokość ponad 5 metrów. Świnie dorównywały wielkością współczesnym krowom, wielbłądy osiągały wysokość ponad 3,7 metra, a wielkie ptaki mierzyły ponad 3,4 metra. Olbrzymie bobry miały rozmiar dzisiejszej świni, a poroże jelenia osiągało rozpiętość ponad 3,7 metra. Leniwce, które dzisiaj są wielkości przeciętnej małpy, w skamieniałościach osiągają ponad 5,5 metra wysokości. Skamieniałości wskazują, że ważki miały rozpiętość skrzydeł nawet do 90 cm, a długość małży przekraczała 60 centymetrów".

Archeolodzy odkopali szczątki ludzkie, odznaczające się cechami, które wskazują na długowieczność daleko większą od czegoś co potrafimy sobie wyobrazić. Istnieje obecnie wiele danych pochodzących z całego świata, które świadczą, że na naszej ziemi żyła niegdyś rasa ludzi o wspaniałej budowie ciała, z okazałą muskulaturą i mózgiem o objętości większej niż u dzisiejszego człowieka, nosząca cechy niezwykłej długowieczności. 

 Patrz też: potop giganci