Jednorożec
Według legend dostojne jednorożce żyją w głębokich lasach, które jednocześnie chronią. Wyglądem przypominają konia albo antylopę, mają białą sierść, złotą grzywę, a na środku czoła długi, spiralnie kręcony róg. Temu przypisuje się magiczne zdolności. Od dawna wierzono, że czyszczą wodę i unieszkodliwiają trucizny. W Korei Północnej kilka lat temu ogłoszono, że odnaleźli schronienie jednorożca. ,,Znaleźliśmy prawdziwy dom jednorożca. Na zwierzęciu jeździł władca TONGMYONG (58 - 19 p.n.e), założyciel królestwa, które rządziło terytorium Chin i Półwyspu Koreańskiego od III w. p.n.e. do VII w.n.e
Rzekoma nora jednorożca przypomina wejście do jaskini. Na pierwszy rzut oka zwraca uwagę kamień, w którym wyryty jest napis: ,,Nora jednorożców". Tekst został wyryty w okresie imperium Goryeo między X a XII w.n.e. Naukowcy, aby udowodnić prawdziwość swojego odkrycia, przedstawiają kolejny dowód. Podobno istnieje wiele książek historycznych, w których pisze się na temat króla Tomgyonga, który bardzo lubił jeździć na jednorożcu.
Według jednej z kobiet związanych z ezoteryką jednorożce są eterycznymi istotami, które istniały w Atlantydzie w czasie Złotego Wieku.
Niewiarygodne przeżycie z mitycznymi istotami miał podobno Marco Polo. Ten w swoich pamiętnikach twierdzi, że na wschód od królestwa arabskiego Basman spotkał dużo jednorożców: ..Tutaj są także bardzo duże jednorożce, które są niewiele mniejsze od słoni. Jednorożce ma sierść jak bawół, ale nogi jak słoń, a głowę ma jak świnia. Na środku czoła ma jeden róg". Z opisu można wywnioskować, że Marco Polo mógł opisać nosorożca. O jednorożcach wspomina także podróżnik Ludovico di Varthema (1470 - 1517). Verthema podobno przyszedł kiedyś do kościoła Mohameda, gdzie w zagrodzie widział dwa jednorożce. Kiedy spytał o ich pochodzenie, dowiedział się, że należą do pewnego żołnierza. Podobno podarował mu je król Etiopii, zwany także abisyńskim.
W prawdziwość tych świadectw ciężko uwierzyć, ale zostaje mały cień szansy, że może jednorożce naprawdę istniały.
Mityczne jednorożce przypominają poprzedników współczesnych nosorożców. Na obrazku znajduje się gatunek elasometrium, który żył w Azji w czasach prehistorycznych.