archiwum tajemnic

Jeśli chcesz możesz wesprzeć nasze działania. Wejdź w zakładkę misja. Zbieramy na zakup nowych modułów do strony. Utrzymanie serwera. Za wszelką pomoc dziękujemy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Woda

Woda od zarania dziejów pojmowana jest jako rodzaj pramaterii. Wiele legend i przypowieści opowiada o wodzie życia, środku leczniczym, uzdrawiającym wszelkie choroby. Woda o niezwykłych właściwościach występuje w tzw. miejscach mocy. 

Uważa się ją za symbol chaosu i rozpuszczenia się w bezmiarze. W Biblii opisywane są wody chaosu, nad którymi unosi się duch boży. Z niej powstają wszelkie formy i powracają do niej w chwili rozkładu. 

Woda miała też znaczenie w obrzędach oczyszczenia. Zmywała brud i grzech: I wyleję na was wodę czystą i będziecie oczyszczeni od wszelkich nieczystości. (Ezechiel 36,25). Rytuały oczyszczenia są stosowane w wielu religiach. Dziś między innymi hindusi rozpoczynają swój dzień od obmycia się w Gangesie. Żydowscy rabini często podkreślali, że mycie jest bardziej skuteczniejsze od brania leków, a brud prowadzi do pomieszania zmysłów. 

Według wierzeń ezoterycznych mycie ciała wodą jest konieczne, ponieważ przez cały dzień nabieramy od ludzi, z którymi się stykamy cząstek ich ciała eterycznego i astralnego na siebie. Woda jest elementem ściągającym i wchłaniającym w siebie chętnie nie tylko materię fizyczne, ale również materię eteryczną i astralną. Oczyszczające  działanie wody uznają wszystkie religie. 

W rytualnych kąpielach zanurzenie w wodzie symbolizowało umieranie, a wynurzenie śmierć. U Egipcjan i Babilończyków to właśnie woda miała zapewnić ponowne narodzenie i powrót do życia po śmierci. W starożytnym Egipcie skrapiano wodą mumię zmarłych, aby zapewnić im życie po śmierci. 

Wodzie przypisywano też moc wieszczą i moc sądzenia. Odbicie w wodzie traktowano jako rodzaj wyroczni. Przyglądanie się jej powierzchni może wprowadzić w jasnowidczy trans. W słynnych wyroczniach istniały źródła wróżebne np. źródło Kassotis w wyroczni Apollina w Delfach. Starożytni Rzymianie wierzyli, że wrzucanie drobnych monet do zbiorników wodnych przynosi szczęście. 

Od najdawniejszych czasów wiązano również z wodą właściwości lecznicze. W Grecji słynne sanktuaria poświęcone Heraklesowi były umiejscowione przy gorących źródłach w Termopilach i Aidepsos. Tradycję uzdrawiających źródeł leczniczych łaźni kultywowali również Rzymianie. Siłę uzdrawiania przypisywano też rzeką. Do najsłynniejszych pośród nich należały: Ganges, Nil, Tybr, Jordan i Eufrat. 

Do wielu miejsc mocy, w których występują owiane sławą cudowności źródełka, przyjeżdżają po wodę nieraz całe rzesze osób. Do najsłynniejszych źródełek tego typu należy niewątpliwe ujęcie wody w Lourdes we Francji. Z piciem wody w Lourdes związane są liczne uzdrowienia paranormalne, w tym również potwierdzone przez specjalną komisję lekarską. 

Ciekawe jest to, że kult uzdrawiających źródełek widoczny jest niekiedy w nazwach miejscowości. Przykładem takiego miejsca jest miejscowość Święta Woda niedaleko Białegostoku. Trzy wieki temu niewidomy szlachcic Bazyli Popiernik po przetarciu oczu wodą ze źródełka znajdującego się w miejscowości Święta Woda odzyskał wzrok.Ten cud sprawił, że szlachcic postanowił wznieść tam kaplicę.  

W medycynie często pomijana jest wartość lecznicza tylko picia wody. Zachęcam do wysłuchania wykładu pana Jerzego Zięby odnośnie właściwości leczniczych wody. Woda ma niezwykłą moc i nie powinniśmy tego bagatelizować. Być może woda kryję jeszcze więcej tajemnic niż to co do tej pory o niej wiemy. Na dzień dzisiejszy jej zagadkę próbuje rozwiązać Dr Masaru Emoto, który bada wodę od wielu lat. Opierając się o swoje odkrycia dr Emoto opublikował zbiór fotografii zatytułowany: Wieści z wody. Dr Emoto odkrył, że woda reaguje na nasze myśli i słowa oraz, że potrafi je odzwierciedlić. Zależnie od tego, jakie wysyłano słowa w kierunku kropli wody, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie inne formy krystaliczne. Co ciekawe badania prowadzono również w kierunku oddziaływania na wodę słowa pisanego, muzyki i symboliki.