Cenzura internetu
Niemieckie Ministerstwo Sprawiedliwości niedawno podpisało porozumienie z takimi firmami jak Google. Facebook oraz innymi portalami społecznościowymi. Zaostrzenie prawa ma na celu zahamowanie tzw. "mowy nienawiści". Projekt kontrowersyjnej ustawy skierowany jest przede wszystkim do osób, które zamieszczają na swoich stronach, czy mediach społecznościowych własne opinie i poglądy, które mogą być przejawem dyskryminacji. Za rozpowszechnianie karalnych treści przewidywane są kary finansowe. Ustawa ma uderzyć głównie media społecznościowe takie jak: facebook, twitter oraz inne e-publikatory. Firmy będą karane grzywną jeśli w ciągu 24 godzin od zamieszczenia podejrzanego wpisu nie usuną go w ciągu 24 godzin. Zawartość publikowanych treści ma być analizowana przez specjalistów, którzy mają zdecydować o tym, czy wpis ma zostać usunięty.
Niedawno w Stanach Zjednoczonych zniesiono neutralność internetu. Amerykańska Federacja Komisja do spraw Łączności zniosła dotąd obowiązującą zasadę o neutralności sieci. Oznacza to, że wiele firm mogą bez skrępowania blokować lub ograniczać dostęp do wybranych stron i treści. Dostawcy Internetu będą mogli narzucać dodatkowe opłaty za dostęp do wybranych stron oraz za szybsze połączenie. Wprowadzone nowe prawo przede wszystkim zagraża wolności w internecie. Prawo neutralności Internetu obowiązywało o 2015 r.
Pod koniec 2017 r. w Rosji wprowadzono prawo, która zablokowało internautom dostęp do stron, które umożliwiały obejście blokad w internecie. Prawo dotyczyło głównie blokowanie dostępu do stron, które umożliwiały anonimowe przeglądanie internetu za pomocą usług Proxy i VPN. Według zwolenników tego prawa wprowadzone ograniczenia mają na celu rzekome zwalczanie terroryzmu.
Ograniczenie wolności internetu ma przede wszystkim jeden cel narzucenie wszystkich jednej poprawnej ideologii, która będzie początkiem do wdrożenia Nowego Porządku Świata. Osoby, które nie będą się zgadzać z narzuconą ideologią będą karane i wtrącane do więzień. O mowę nienawiści są oskarżane przede wszystkim osoby, które nie popierają małżeństw homoseksualnych, islamizacji Europy itp. Jak wiadomo media stanowią czwartą władze i to co ludzie oglądają bądź czytają ma znaczący wpływ na kształtowane przez nich poglądy.
Spotkanie papieża z twórcą Facebooka - wspólne porozumienie zdecydowanie ma na celu wprowadzenie jednej słusznej ideologii przy użyciu ograniczenia rzekomej "mowy nienawiści" na mediach społecznościowych